Menu

Brazil Football College

Som elev på Brazil Football College har også mulighed for at træne i en lokal fodboldklub.

Grenaa IF Fodbold tilbyder elever på Brazil Football College mulighed for blive en del af et imødekommende og ambitiøst træningsmiljø.

Her er de bedste rammer for, at du kan dygtiggøre dig som fodboldspiller.

På ungdomssiden tilbyder vi drenge U17 (Liga 1 eller 2) og drenge U19 (Liga 1 eller 2)

Du kan også læse mere om vores damesenior- og herreseniorhold her.

StillingHerrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Grenaa IF 12 7 3 2 25
2 Aabyhøj IF 12 6 4 2 22
3 Aalborg Freja 12 6 4 2 22
4 Jetsmark IF 12 5 2 5 20
5 Herning Fremad 12 4 1 7 15
6 tst Fodbold 12 4 3 5 15
7 Vejgaard B 12 3 3 6 12
8 Thisted FC 12 2 2 8 8

StillingOddset Pokalen 2024/25 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Østbirk IF (S3/41) 4 4 0 0 12
2 VH Fodbold (S3/36) 4 4 0 0 12
3 Bangsbo Freja (S3/25) 4 4 0 0 12
4 Klitmøller IF (S2/15) 4 3 0 1 9
5 Skovsgaard B (S3/26) 4 3 0 1 9
6 Vejen SF (S3/45) 4 3 0 1 9
7 IHÅ Galacticos (S3/38) 4 3 0 1 9
8 Spentrup IF (S3/35) 4 3 0 1 9
9 Mejrup GU (S2/15) 3 3 0 0 9
10 Vejle FC (S3/43) 4 3 0 1 9
11 Christiansfeld IF (S3/46) 4 3 0 1 9
12 Nordvestmors BK (S4/62) 4 3 0 1 9
13 Hammerum IF (S3/33) 4 3 0 1 9
14 Vindblæs B (S4/57) 4 3 0 1 9
15 Mou IF (S4/56) 4 3 0 1 9
16 IF Haabet, Øster Uttrup (S5/105) 4 3 0 1 9
17 Vinderup IK (S2/15) 2 2 0 0 6
18 Christiansbjerg IF (S1/9) 2 2 0 0 6
19 Nibe B (S2/14) 3 2 0 1 6
20 Skjern GF (S1/8) 2 2 0 0 6
21 Doense/Vebbestrup IF (S2/14) 3 2 0 1 6
22 Sønderborg Fremad (S1/11) 2 2 0 0 6
23 Bramdrupdam GIF (S3/46) 3 2 0 1 6
24 Team Leo IF (S3/37) 3 2 0 1 6
25 Fårvang IF (S3/36) 3 2 0 1 6
26 Them GF (S5/127) 3 2 0 1 6
27 Nr. Bjært/Strandhuse IF (S5/157) 3 2 0 1 6
28 FC Vestkysten Århus (S4/78) 3 2 0 1 6
29 ACFC (S1/9) 2 2 0 0 6
30 Hirtshals B (S1/6) 2 2 0 0 6
31 Dall/Ferslev IF (S4/57) 3 2 0 1 6
32 Den Bosniske IF (S3/46) 3 2 0 1 6
33 Struer B (S4/64) 3 2 0 1 6
34 Svenstrup-Godthåb IF (S1/6) 2 2 0 0 6
35 Rødkærsbro IF (S4/69) 3 2 0 1 6
36 Pen15 Reunited (S4/76) 3 2 0 1 6
37 FK Fjordsiden (S4/55) 3 2 0 1 6
38 Tjæreborg IF (S2/22) 2 2 0 0 6
39 Skibet IF (S1/10) 2 2 0 0 6
40 Ejsing B (S4/64) 3 2 0 1 6
41 Bjerre Herred Fodbold (S3/43) 3 2 0 1 6
42 Engesvang Fremad (S4/68) 3 2 0 1 6
43 FC Silkeborg (S2/16) 3 2 0 1 6
44 Rødekro IF (S3/47) 3 2 0 1 6
45 Hornslet IF (S2/18) 3 2 0 1 6
46 FC Sønderborg (S1/11) 2 2 0 0 6
47 Bov IF (S3/47) 3 2 0 1 6
48 BFH (S3/33) 3 2 0 1 6
49 Ulbjerg IF (S3/31) 3 2 0 1 6
50 Snejbjerg SG&I (S3/33) 3 2 0 1 6
51 Hørning IF (S3/41) 3 2 0 1 6
52 Thorup/Klim B (S3/26) 3 2 0 1 6
53 Langholt SK (S5/101) 3 2 0 1 6
54 Vinding SF (S3/43) 3 2 0 1 6
55 Jelling fS (S4/83) 3 2 0 1 6
56 Gråsten B (S2/23) 2 1 0 1 3
57 Højer IF (S3/47) 2 1 0 1 3
58 St. Restrup IF (S1/7) 2 1 0 1 3
59 Bramming B (JS2/5) 1 1 0 0 3
60 BV Oksbøl (S1/11) 2 1 0 1 3
61 Hjerting IF (S2/22) 2 1 0 1 3
62 FC Esbjerg Øst (S3/45) 2 1 0 1 3
63 Aalborg Chang (JS2/3) 1 1 0 0 3
64 Sædding/G IF (JS2/5) 1 1 0 0 3
65 Hadsund B (S2/18) 2 1 0 1 3
66 Tarm IF (S3/33) 2 1 0 1 3
67 Ry Fodbold (S3/36) 2 1 0 1 3
68 IFSK (S3/39) 2 1 0 1 3
69 Tornby IF (S3/24) 2 1 0 1 3
70 Aalborg Freja (JS1/1) 1 1 0 0 3
71 Bylderup/Burkal IF (S2/23) 2 1 0 1 3
72 Hjørring AIK Frem (S3/24) 2 1 0 1 3
73 Aalborgstudenternes IF (S3/27) 2 1 0 1 3
74 Koldby/Hørdum IF (S3/30) 2 1 0 1 3
75 Spangsbjerg IF (S2/22) 2 1 0 1 3
76 Ribe BK (S1/11) 2 1 0 1 3
77 HOG Hinnerup (S2/18) 2 1 0 1 3
78 Bække SF (S4/89) 2 1 0 1 3
79 FC Sabur (S3/35) 2 1 0 1 3
80 Vesterbro IK (S2/12) 2 1 0 1 3
81 Sulsted IF (S3/25) 2 1 0 1 3
82 IK Rosendal (S3/29) 2 1 0 1 3
83 Frederikshavn fI (S1/6) 2 1 0 1 3
84 Hviding IF/Kvik 70 (S3/45) 2 1 0 1 3
85 Broager UI (S3/47) 2 1 0 1 3
86 Midtals IF (S4/95) 2 1 0 1 3
87 Sønderris SK (S4/90) 2 1 0 1 3
88 FC King George (S4/90) 2 1 0 1 3
89 Højslev Station IF (S1/8) 2 1 0 1 3
90 Ebeltoft IF (S4/74) 2 1 0 1 3
91 Flauenskjold IF (S2/12) 2 1 0 1 3
92 ASA, Aarhus (JS1/2) 1 1 0 0 3
93 Prügelknabe IK (S3/39) 2 1 0 1 3
94 Fredericia fF (JS2/5) 1 1 0 0 3
95 Hejnsvig IF (S5/158) 2 1 0 1 3
96 Thyholm IF (S5/121) 2 1 0 1 3
97 FC Jura (S4/77) 2 1 0 1 3
98 Vatanspor (JS2/4) 1 1 0 0 3
99 Aarhus 1900 (JS1/2) 1 1 0 0 3
100 Grenaa IF (JS1/1) 1 1 0 0 3
101 LKB/Gistrup (JS2/3) 1 1 0 0 3
102 Give Fremad (JS1/2) 1 1 0 0 3
103 Aabenraa BK (JS2/5) 1 1 0 0 3
104 Gug B (JS2/3) 1 1 0 0 3
105 Vridsted IF (S4/83) 2 1 0 1 3
106 Lemming IF (JS2/4) 1 1 0 0 3
107 Hjordkær UIF (S3/47) 2 1 0 1 3
108 Fuglebakken KFUM (JS1/2) 1 1 0 0 3
109 Moseby B (S4/51) 2 1 0 1 3
110 KLG (S1/8) 2 1 0 1 3
111 Løjt IF (S3/46) 2 1 0 1 3
112 Ringkøbing (DS/4) 1 1 0 0 3
113 Bindslev/Tversted IF (S3/24) 2 1 0 1 3
114 Nr.Nebel IF (S5/160) 2 1 0 1 3
115 Aalborg KFUM (JS2/3) 1 1 0 0 3
116 Bjert IF (S4/87) 2 1 0 1 3
117 Erritsø GIF (S3/46) 2 1 0 1 3
118 Aars IK (S1/7) 2 1 0 1 3
119 Ulsted B (S4/53) 2 1 0 1 3
120 Almahaba (S4/84) 2 1 0 1 3
121 Hersom/Bjerregrav IF (S4/61) 2 1 0 1 3
122 Værum GF (S4/73) 2 1 0 1 3
123 Næsbjerg RUI (S4/88) 2 1 0 1 3
124 Tulstrup-Faurholt IK (S5/127) 2 1 0 1 3
125 IF Dannebrog Astrup (S4/58) 2 1 0 1 3
126 Tarp B (S5/160) 2 1 0 1 3
127 Bagterp IF (S4/49) 2 1 0 1 3
128 Hellevad/Agerskov (S4/94) 2 1 0 1 3
129 Lundergård IU (S4/49) 2 1 0 1 3
130 Hoptrup/Marstrup IF (S4/94) 2 1 0 1 3
131 Ensted IF (S5/167) 2 1 0 1 3
132 Blåbjerg BK (S2/17) 2 1 0 1 3
133 NB 93 (S2/19) 2 1 0 1 3
134 Rask Mølle OIF (S1/10) 2 1 0 1 3
135 Århus Expats (S5/147) 2 1 0 1 3
136 Vejrumbro B (S4/69) 2 1 0 1 3
137 Virring Fodbold (S4/82) 2 1 0 1 3
138 Ølgod IF (S4/88) 2 1 0 1 3
139 Engum UI (S4/85) 2 1 0 1 3
140 FK 73 (S4/68) 2 1 0 1 3
141 AIA/Tranbjerg (S1/9) 2 1 0 1 3
142 Skibsby-Højene IF (S2/12) 2 1 0 1 3
143 Kibæk IF (S2/17) 2 1 0 1 3
144 SEIF Fodbold (S2/12) 2 1 0 1 3
145 Hedensted IF (DS/3) 0 0 0 0 0
146 Kjellerup IF (DS/4) 0 0 0 0 0
147 Kolding B (JS1/2) 0 0 0 0 0
148 Nørresundby FB (DS/4) 0 0 0 0 0
149 Odder (DS/4) 0 0 0 0 0
150 Varde (DS/4) 0 0 0 0 0
151 Viby IF (DS/4) 0 0 0 0 0
152 Vinder kamp 494373 Aalborg st. - Nibe B 0 0 0 0 0
153 Vinder kamp 494380 Engesvang F - Hammerum IF 0 0 0 0 0
154 Vinder kamp 494381 Ejsing B - Vinderup IK 0 0 0 0 0
155 Vinder kamp 620600 Nibe - Aalborg KFUM 0 0 0 0 0
156 Vinder kamp 620618 FC Silkeborg - Lemming IF 0 0 0 0 0
157 Vinder kamp 620643 Vejen SF - Tjæreborg B 0 0 0 0 0
158 Vinder kamp 620650 Østbirk IF - Rask Mølle OIF 0 0 0 0 0
159 VRI (DS/4) 0 0 0 0 0
160 Galten FS (S2/19) 1 0 0 1 0
161 Vellev IF (S4/72) 1 0 0 1 0
162 Jernved IF (S4/91) 1 0 0 1 0
163 BPI (S4/87) 1 0 0 1 0
164 Farsø/Ullits IK (S2/14) 1 0 0 1 0
165 Nørager/Rørbæk IF (S3/29) 1 0 0 1 0
166 Skærbæk B (S4/93) 1 0 0 1 0
167 Stensballe IK (S3/41) 1 0 0 1 0
168 Egen UI (JS2/5) 1 0 0 1 0
169 FC Åben Modus (S3/38) 1 0 0 1 0
170 Øster Sundby B32 (S3/27) 1 0 0 1 0
171 Klovborg UF (S4/83) 1 0 0 1 0
172 MorsØ FC (S2/15) 1 0 0 1 0
173 Kværs B (S5/168) 1 0 0 1 0
174 Billund IF (S3/43) 1 0 0 1 0
175 FCH 6100 (S2/23) 1 0 0 1 0
176 Herskind B (S4/72) 1 0 0 1 0
177 Seest B (S2/23) 1 0 0 1 0
178 Vildbjerg SF (S1/8) 1 0 0 1 0
179 Helle FC (S2/22) 1 0 0 1 0
180 Roklubben FF (S5/108) 1 0 0 1 0
181 Aulum IF (S2/17) 1 0 0 1 0
182 Brønderslev IF (S1/6) 1 0 0 1 0
183 Grindsted GIF (S3/44) 1 0 0 1 0
184 Nordens Paris FC (S2/13) 1 0 0 1 0
185 Aabyhøj IF (JS1/1) 1 0 0 1 0
186 AC Norddjurs (S4/74) 1 0 0 1 0
187 Saltum IF (S4/51) 1 0 0 1 0
188 Starup UIF (H) (S3/46) 1 0 0 1 0
189 FC International (S2/21) 1 0 0 1 0
190 FEJ Aalborg IF (S4/57) 1 0 0 1 0
191 Funder GF (S2/17) 1 0 0 1 0
192 Sole IF (S3/42) 1 0 0 1 0
193 Hatting-Torsted Fodbold (S2/21) 1 0 0 1 0
194 Hjerm FIF (S4/64) 1 0 0 1 0
195 Sallingsund FC (S3/30) 1 0 0 1 0
196 FC Horsens (S1/10) 1 0 0 1 0
197 Tårs/Ugilt IF (S4/49) 1 0 0 1 0
198 TRIF (JS2/4) 1 0 0 1 0
199 Voersaa IF (S4/50) 1 0 0 1 0
200 FC Århus Syd (S2/20) 1 0 0 1 0
201 Fjelstervang IF (S5/124) 1 0 0 1 0
202 Bredballe IF (JS1/2) 1 0 0 1 0
203 BUF Horsens (S4/85) 1 0 0 1 0
204 Lundtoft IF (S3/47) 1 0 0 1 0
205 Dybvad/Hørby (S3/25) 1 0 0 1 0
206 Esbjerg Eagles (S4/91) 1 0 0 1 0
207 Horsens KFUM (S4/84) 1 0 0 1 0
208 JAI, Aarhus (S3/40) 1 0 0 1 0
209 OK 89 (S5/162) 1 0 0 1 0
210 tst Fodbold (JS1/1) 1 0 0 1 0
211 Grundfør UI (S5/136) 1 0 0 1 0
212 Saxild IF (S3/41) 1 0 0 1 0
213 Sørup IF (S4/60) 1 0 0 1 0
214 Vadum IF (S4/53) 1 0 0 1 0
215 Vester Nebel IF (S5/161) 1 0 0 1 0
216 Understed IF (S5/97) 1 0 0 1 0
217 Borbjerg Skave Fodbold (S3/32) 1 0 0 1 0
218 SS Skjold (S3/42) 1 0 0 1 0
219 Sunds IF (S3/34) 1 0 0 1 0
220 NUBI (S3/26) 1 0 0 1 0
221 Thorsø/Tungelund IF (S4/72) 1 0 0 1 0
222 Dalby GF (S4/87) 1 0 0 1 0
223 IF Midtdjurs (S2/18) 1 0 0 1 0
224 Nim IF (S5/152) 1 0 0 1 0
225 Team Tangen (S3/32) 1 0 0 1 0
226 Ravsted UI (S3/45) 1 0 0 1 0
227 Alliancen IF (S4/73) 1 0 0 1 0
228 FC Bøgeskov (S4/82) 1 0 0 1 0
229 FC Vesterbro, Aalborg (S4/54) 1 0 0 1 0
230 Hanstholm IF (S3/30) 1 0 0 1 0
231 Nørager B (S1/9) 1 0 0 1 0
232 Aalborg FF á 1337 (S4/56) 1 0 0 1 0
233 Nation FC (S4/77) 1 0 0 1 0
234 AH 2012 (S3/35) 1 0 0 1 0
235 Roslev IK (S4/63) 1 0 0 1 0
236 Vegger IF (S5/113) 1 0 0 1 0
237 Andst U&I (S4/89) 1 0 0 1 0
238 Askov/Malt UI (S5/163) 1 0 0 1 0
239 HEI (S4/75) 1 0 0 1 0
240 Naur-Sir-Krunderup (S5/122) 1 0 0 1 0
241 Thorning IF (S5/128) 1 0 0 1 0
242 Asaa/Hjallerup (S3/25) 1 0 0 1 0
243 Birkelse IF (S4/51) 1 0 0 1 0
244 Bjerringbro IF (S2/16) 1 0 0 1 0
245 BK-06 Esbjerg (S2/22) 1 0 0 1 0
246 Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/31) 1 0 0 1 0
247 Gauerslund IF (S2/21) 1 0 0 1 0
248 Gødvad GIF (S4/70) 1 0 0 1 0
249 Helsted Fremad IF (S1/7) 1 0 0 1 0
250 Herning KFUM (S3/34) 1 0 0 1 0
251 Horsens Freja (S1/10) 1 0 0 1 0
252 Hou GI (S4/53) 1 0 0 1 0
253 IF Fremad Nørhalne (S1/6) 1 0 0 1 0
254 Jetsmark IF (JS1/1) 1 0 0 1 0
255 Langaa IK (S3/36) 1 0 0 1 0
256 Skalborg SK (S2/13) 1 0 0 1 0
257 Skødstrup SF (S2/18) 1 0 0 1 0
258 Spjald IF (S2/17) 1 0 0 1 0
259 Søften GF (S1/9) 1 0 0 1 0
260 Tinglev IF (S4/93) 1 0 0 1 0
261 Veddum IF (S4/58) 1 0 0 1 0
262 Viborg B67 (S4/61) 1 0 0 1 0
263 Vaarst/Fjellerad B (S3/29) 1 0 0 1 0
264 Ølholm B (S3/42) 1 0 0 1 0

KampprogramHerrer Jyllandsserien 1 - Forår 2024 • Pulje 1

Marts 2024

Jetsmark IF
1 - 3
livescore
Ude
Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)

Grenaa IF
April 2024

Grenaa IF
1 - 4
livescore
Hjemme
HSM Arena Grenå

Aalborg Freja

Vejgaard B
2 - 3
livescore
Ude
Gistrup kunstgræsanlæg

Grenaa IF

Grenaa IF
3 - 0
livescore
Hjemme
HSM Arena Grenå

tst Fodbold

Aabyhøj IF
2 - 2
livescore
Ude
Aabyhøj Stadion

Grenaa IF
Maj 2024

Thisted FC
0 - 3
livescore
Ude
Lerpytter Anlæg

Grenaa IF

Grenaa IF
2 - 1
livescore
Hjemme
HSM Arena Grenå

Herning Fremad

Grenaa IF
1 - 0
livescore
Hjemme
HSM Arena Grenå

Jetsmark IF

Aalborg Freja
2 - 2
livescore
Ude
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)

Grenaa IF

Grenaa IF
1 - 1
livescore
Hjemme
HSM Arena Grenå

Vejgaard B

tst Fodbold
3 - 2
livescore
Ude
Tilst Idrætsanlæg (tst)

Grenaa IF
Juni 2024

Grenaa IF
3 - 1
livescore
Hjemme
HSM Arena Grenå

Aabyhøj IF

Grenaa IF
15. jun
Kl. 15.00
Hjemme
HSM Arena Grenå

Thisted FC

Herning Fremad
21. jun
Kl. 19.00
Ude
Herning Fremads Anlæg

Grenaa IF

KampprogramOddset Pokalen 2024/25 • Pulje 1

Juni 2024

TRIF (JS2/4)
3 - 5
livescore
Ude
TRIF Kunstgræsbane

Grenaa IF (JS1/1)

Vatanspor (JS2/4)
18. jun
Kl. 19.00
Ude
Sødalskolen

Grenaa IF (JS1/1)
Luk