Menu
Nyt fra Bestyrelsen 21. september kl. 07:51
Ny bestyrelsesformand i Grenaa IF Frank Kruse Kristensen indtræder som formand i Grenaa iF
Træner-nyt
AGF Talentcenter U11-­‐U13 afvikler 1. step af AGF’s udtagelsesstævner
Klubnyt
Kattegat Cup Goalkeeper Academy
Klubnyt
KampKlar Holdopstilling
Nyheder
Nyt U15 Drenge trænerteam
Ungdomsudvalget
Kom på Børnefodboldens Basis kursus
Klubnyt
Grenaa IF spillere udtaget til AGF-talent step 4
Fodboldskole
Grenaa IF Fodboldskole sender hilsen til det Islandske fodboldlandshold
Serie 2 Herrer
2. pladsen blev fastholdt

Hovedsponsor

Live-score
Kommende kampe
August 2016
7.
søndag
14.00
Brabrand IF
Spillet
Kvinder
U15
U15 Piger Mester / Træningskamp • Privat
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Grenaa IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
9.
tirsdag
19.00
FC Djursland
livescore
3 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Stenvad Stadion
Odder IGF
Stenvad Stadion
10.
onsdag
19.00
Aarhus Fremad (1)
livescore
5 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Riisvangen Stadion
Grenaa IF
Riisvangen Stadion
11.
torsdag
18.30
Åstrup/Hammelev IF
2 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
Aastrup Stadion
Stadion
Grenaa IF
Aastrup Stadion
Stadion
12.
fredag
18.00
Skovbakken Kvinder
0 - 0
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
Vejlby/Risskov Centret
Grenaa IF
Vejlby/Risskov Centret
12.
fredag
19.00
Grenaa IF
10 - 2
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
HSM Arena Grenå
Bane 1
Åstrup/Hammelev IF
HSM Arena Grenå
Bane 1
13.
lørdag
12.00
FC Djursland
livescore
5 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Aastrup Stadion
Stadion
Allingaabro/Auning
Aastrup Stadion
Stadion
13.
lørdag
13.00
Viby IF
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
Viby Idrætspark
FC Djursland
Viby Idrætspark
14.
søndag
11.00
BMI
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
Egelund Idrætscenter
Grenaa IF
Egelund Idrætscenter
14.
søndag
12.00
ÅHF/GIF
1 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
HSM Arena Grenå
Bane 1
Hornslet IF
HSM Arena Grenå
Bane 1
14.
søndag
13.00
AC Silkeborg
3 - 0
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Søholt Idrætsanlæg
Grenaa IF/Østdjurs 91
Søholt Idrætsanlæg
14.
søndag
14.00
Grenaa IF
livescore
1 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
Stadion
Aars IK
HSM Arena Grenå
Stadion
16.
tirsdag
19.00
Grenaa IF
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
Stadion
Åstrup/Hammelev IF
HSM Arena Grenå
Stadion
17.
onsdag
17.30
Skødstrup SF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Midtpunktet
Grenaa IF
Midtpunktet
17.
onsdag
18.00
Skødstrup SF
livescore
1 - 8
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
Midtpunktet
Grenaa IF
Midtpunktet
17.
onsdag
18.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
livescore
0 - 2
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
BMI
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
17.
onsdag
18.00
Hadsten SK
livescore
1 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
NMT Arena Hadsten
Grenaa IF
NMT Arena Hadsten
17.
onsdag
19.30
Vorup FB
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
FC Djursland
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
19.
fredag
18.30
Lystrup IF
0 - 1
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Lystrup Idrætsanlæg
B11-4
Grenaa IF/Østdjurs 91
Lystrup Idrætsanlæg
B11-4
19.
fredag
19.00
Grenaa IF
0 - 6
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
Auning IF
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
19.
fredag
19.00
Grenaa IF
livescore
2 - 0
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
HSM Arena Grenå
Bane 1
Østdjurs 91
HSM Arena Grenå
Bane 1
19.
fredag
19.00
FC Fredericia
livescore
0 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Madsby Enge
FC Djursland
Madsby Enge
20.
lørdag
10.45
Haderslev FK
2 - 4
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - Matchstævne • Pulje 7
Gauerslund Stadion
Grenaa IF
Gauerslund Stadion
20.
lørdag
11.00
Vorup FB
livescore
3 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
Ulvehøj Idrætscenter
Grenaa IF
Ulvehøj Idrætscenter
20.
lørdag
12.30
Grenaa IF
5 - 1
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - Matchstævne • Pulje 7
Gauerslund Stadion
Næsby BK
Gauerslund Stadion
20.
lørdag
13.00
Grenaa IF
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
Stadion
Vivild IF
HSM Arena Grenå
Stadion
20.
lørdag
13.00
IF Lyseng
livescore
2 - 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF
Lyseng Idrætspark
20.
lørdag
14.50
Aabybro IF
3 - 3
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - Matchstævne • Pulje 7
Gauerslund Stadion
Grenaa IF
Gauerslund Stadion
20.
lørdag
15.00
FC Djursland
livescore
9 - 0
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Stadion
Hasle B
HSM Arena Grenå
Stadion
21.
søndag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
KPI´s Klubhus
HEI
KPI´s Klubhus
21.
søndag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
KPI´s Klubhus
VRI
KPI´s Klubhus
21.
søndag
12.00
Grenaa IF
5 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
Bane 1
LIF/Virup IF
HSM Arena Grenå
Bane 1
21.
søndag
12.00
Kolding B
livescore
5 - 1
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Mosevej Sportsplads
2
Grenaa IF/Østdjurs 91
Mosevej Sportsplads
2
21.
søndag
12.15
Stautrup IF
6 - 0
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
Stautrup Idrætsanlæg
Grenaa IF/Østdjurs 91
Stautrup Idrætsanlæg
21.
søndag
13.00
Randers Freja
2 - 4
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Randers Stadion
Brazil FC
Randers Stadion
21.
søndag
14.00
TRIF
livescore
4 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
TRIF Kunstgræsbane
FC Djursland
TRIF Kunstgræsbane
21.
søndag
15.00
Vorup FB (2)
1 - 4
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
Ulvehøj Idrætscenter
ÅHF/GIF
Ulvehøj Idrætscenter
22.
mandag
19.00
SIF Assentoft
1 - 0
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Assentoft Stadion
Grenaa IF
Assentoft Stadion
23.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
23.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
23.
tirsdag
19.00
Brazil FC (2)
livescore
2 - 2
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Stenvad Stadion
Brazil FC (1)
Stenvad Stadion
24.
onsdag
17.30
Hadsten/HØST
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
NMT Arena Hadsten
Grenaa IF
NMT Arena Hadsten
24.
onsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
AC Norddjurs/GBIF
HSM Arena Grenå
24.
onsdag
19.00
Stenvad B
3 - 0
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
Stenvad Stadion
Grenaa IF
Stenvad Stadion
25.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
0 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
26.
fredag
19.00
FC Glesborg
livescore
0 - 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Glesborg Skole
Grenaa IF
Glesborg Skole
27.
lørdag
10.00
Hornslet IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
27.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
INOX Park
Ry Fodbold
INOX Park
27.
lørdag
10.00
Midtdjurs IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
27.
lørdag
10.00
Grenaa IF
0 - 6
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
Bane 1
AIA/Tranbjerg
HSM Arena Grenå
Bane 1
27.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
INOX Park
Skødstrup SF
INOX Park
27.
lørdag
10.40
Romalt IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
27.
lørdag
10.45
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
27.
lørdag
11.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
1 - 0
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
HSM Arena Grenå
Skovbakken/SSF/HEI
HSM Arena Grenå
27.
lørdag
11.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
Skæring Stadion
Virup IF
Skæring Stadion
27.
lørdag
12.00
FC Djursland
livescore
1 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Trustrup Stadion
Viby/AGF
Trustrup Stadion
27.
lørdag
12.20
Lystrup IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
Skæring Stadion
Grenaa IF
Skæring Stadion
27.
lørdag
13.00
Dronningborg B
livescore
1 - 1
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
Dronningborg Stadion
Bane 1
FC Djursland
Dronningborg Stadion
Bane 1
27.
lørdag
13.30
VRI
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
NES Park
Grenaa IF
NES Park
28.
søndag
10.00
AC Norddjurs/GBIF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Stenvad Stadion
Grenaa IF
Stenvad Stadion
28.
søndag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Stenvad Stadion
Ådalen IF
Stenvad Stadion
28.
søndag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Virup Skole
AC Norddjurs/GBIF
Virup Skole
28.
søndag
11.40
Skødstrup SF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
28.
søndag
13.00
Nørager B
4 - 0
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Nørager Stadion
FC Djursland
Nørager Stadion
28.
søndag
13.00
HOG/GUI
2 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
Rønbæk Stadion
Grenaa IF
Rønbæk Stadion
28.
søndag
13.00
Skødstrup SF
7 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
Studstrup Idrætsanlæg
ÅHF/GIF
Studstrup Idrætsanlæg
29.
mandag
17.30
Søften GF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Søften Idrætsanlæg
Grenaa IF
Søften Idrætsanlæg
29.
mandag
18.00
Kolind/Midtdjurs
livescore
4 - 3
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
KPI´s Klubhus
Grenaa IF
KPI´s Klubhus
30.
tirsdag
18.30
Lystrup IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
Lystrup Idrætsanlæg
A8-3
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
A8-3
30.
tirsdag
19.00
Grenaa IF
1 - 8
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
VSK Aarhus (1)
HSM Arena Grenå
30.
tirsdag
19.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
1 - 2
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
HSM Arena Grenå
IF Lyseng
HSM Arena Grenå
31.
onsdag
19.00
Brazil FC
5 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
HSM Arena Grenå
Hadsten SK
HSM Arena Grenå
September 2016
1.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
1.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
4 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
PFU 05
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
1.
torsdag
18.30
Grenaa IF
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
Auning IF
HSM Arena Grenå
1.
torsdag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
3 - 0
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Balle Stadion
IF Mols
Balle Stadion
1.
torsdag
18.30
ÅHF/GIF
2 - 4
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
Aastrup Stadion
Stadion
Lystrup IF
Aastrup Stadion
Stadion
2.
fredag
19.00
Grenaa IF
0 - 8
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Romalt IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
livescore
4 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
3.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Lyseng Idrætspark
Sejs Svejbæk IF
Lyseng Idrætspark
3.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Lyseng Idrætspark
Galten FS
Lyseng Idrætspark
3.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
HSM Arena Grenå
HØST IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
13.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
livescore
1 - 1
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
HSM Arena Grenå
Team Odense Q
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
13.30
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Alliancen IF (1)
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
13.30
Vejle B
livescore
3 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
VB Parken
Opvisningsbane 2
FC Djursland
VB Parken
Opvisningsbane 2
3.
lørdag
14.00
Grenaa IF
5 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
Fjellerup IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
14.10
Alliancen IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
15.00
FC Djursland
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
DGL 2000, Aarhus
HSM Arena Grenå
4.
søndag
10.00
Harlev IK
7 - 1
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
Næshøj Idrætscenter
Grenaa IF/Østdjurs 91
Næshøj Idrætscenter
4.
søndag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Rønde Stadion
Virup IF
Rønde Stadion
4.
søndag
11.40
HEI
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
4.
søndag
12.20
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
Virup Skole
VRI
Virup Skole
4.
søndag
12.20
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Rønde Stadion
Grenaa IF
Rønde Stadion
4.
søndag
13.00
Brazil FC (1)
0 - 3
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Grenaa Idrætscenter
Skødstrup SF
Grenaa Idrætscenter
4.
søndag
13.30
Allingaabro/Nørager
5 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
Allingåbro Stadion
Grenaa IF
Allingåbro Stadion
4.
søndag
14.00
Grenaa IF
livescore
2 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
Hornbæk SF
HSM Arena Grenå
4.
søndag
14.30
IF Midtdjurs
3 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
5.
mandag
18.00
Østdjurs 91
livescore
3 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
Trustrup Stadion
Grenaa IF
Trustrup Stadion
5.
mandag
18.00
Grenaa IF
2 - 2
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
Søften GF
HSM Arena Grenå
5.
mandag
18.30
Brazil FC (2)
livescore
10 - 0
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Stenvad Stadion
Mariager IK
Stenvad Stadion
5.
mandag
18.45
Brazil FC
12 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Aastrup Stadion
Stadion
Fortuna Randers
Aastrup Stadion
Stadion
6.
tirsdag
17.30
Ommersyssel IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Dalbyover Stadion
Grenaa IF
Dalbyover Stadion
6.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
HSM Arena Grenå
HEI
HSM Arena Grenå
6.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
6 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
Dronningborg B
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
6.
tirsdag
18.00
VSK Aarhus
1 - 5
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Vejlby/Risskov Centret
FC Djursland
Vejlby/Risskov Centret
7.
onsdag
17.30
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Hornslet Stadion
Hornslet IF
Hornslet Stadion
7.
onsdag
17.30
Skødstrup SF
livescore
9 - 1
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Studstrup Idrætsanlæg
Brazil FC (2)
Studstrup Idrætsanlæg
7.
onsdag
18.00
VSK Aarhus/Skovbakken Kvindefodbold
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
VIK's Anlæg
Grenaa IF
VIK's Anlæg
7.
onsdag
18.00
Auning IF
livescore
2 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
Auning Stadion
Grenaa IF
Auning Stadion
7.
onsdag
18.10
Allingaabro/Nørager
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Hornslet Stadion
Grenaa IF
Hornslet Stadion
8.
torsdag
18.00
Lystrup IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Lystrup Idrætsanlæg
A8-3
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
A8-3
8.
torsdag
18.00
TRIF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
TRIF Kunstgræsbane
Grenaa IF
TRIF Kunstgræsbane
8.
torsdag
18.40
Skødstrup SF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Lystrup Idrætsanlæg
A8-3
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
A8-3
9.
fredag
18.30
Grenaa IF
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
FC Grenaa
HSM Arena Grenå
9.
fredag
19.00
Grenaa IF
7 - 0
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
HSM Arena Grenå
Nørager B
HSM Arena Grenå
10.
lørdag
10.00
IF Lyseng (1)
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF
Lyseng Idrætspark
10.
lørdag
10.00
Vorup FB
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HØST Stadion
Grenaa IF
HØST Stadion
10.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (2)
Lyseng Idrætspark
10.
lørdag
10.40
HØST IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HØST Stadion
Grenaa IF
HØST Stadion
10.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
BMI
HSM Arena Grenå
10.
lørdag
11.00
Romalt IF
livescore
2 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Romalt Stadion
Brazil FC
Romalt Stadion
10.
lørdag
12.00
FC Djursland
livescore
3 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Trustrup Stadion
Ebeltoft IF
Trustrup Stadion
10.
lørdag
12.00
FC Djursland
livescore
2 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Stenvad Stadion
Vinding SF
Stenvad Stadion
10.
lørdag
13.30
Lemming IF
livescore
3 - 2
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
RAVN alu Park
FC Djursland
RAVN alu Park
10.
lørdag
15.00
Grenaa IF
livescore
4 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
IF Midtdjurs
HSM Arena Grenå
11.
søndag
10.00
Nørager B
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Nørager Stadion
Grenaa IF
Nørager Stadion
11.
søndag
10.40
Ådalen IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Nørager Stadion
Grenaa IF
Nørager Stadion
11.
søndag
10.45
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
11.
søndag
12.00
Grenaa IF
livescore
1 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
Helsted Fremad IF
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
11.
søndag
13.30
ASA, Aarhus (1)
0 - 2
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
ASA's Idrætsanlæg
Grenaa IF
ASA's Idrætsanlæg
11.
søndag
14.00
Grenaa IF
livescore
1 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
Helsted Fremad IF
HSM Arena Grenå
11.
søndag
14.30
Grenaa IF
4 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
HEI
HSM Arena Grenå
12.
mandag
19.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
2 - 4
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Trustrup Stadion
AC Norddjurs
Trustrup Stadion
13.
tirsdag
18.00
Kolind/Perstrup IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
13.
tirsdag
18.00
Viborg Sdrm. IK
12 - 5
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 1. runde • Pulje 2
Liseborgcentret
Grenaa IF
Liseborgcentret
13.
tirsdag
18.30
IF Midtdjurs
6 - 1
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
13.
tirsdag
18.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
13.
tirsdag
19.00
Hornslet IF
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Hornslet Kunstgræsbane
Grenaa IF
Hornslet Kunstgræsbane
14.
onsdag
18.00
FC Djursland
livescore
0 - 1
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Aabyhøj IF
HSM Arena Grenå
14.
onsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
1 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
SIF Assentoft
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
14.
onsdag
18.00
Mariager IK
2 - 10
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Mariager Stadion
Brazil FC (1)
Mariager Stadion
14.
onsdag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
1 - 2
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Trustrup Stadion
AC Silkeborg
Trustrup Stadion
15.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
4 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
15.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
15.
torsdag
18.30
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
IF Lyseng
HSM Arena Grenå
16.
fredag
18.00
Grenaa IF
5 - 4
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Rougsø FF(OG)
HSM Arena Grenå
17.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Ebeltoft Idrætscenter
TRIF
Ebeltoft Idrætscenter
17.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
TRIF Kunstgræsbane
TRIF
TRIF Kunstgræsbane
17.
lørdag
10.40
AC Norddjurs/GBIF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
17.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
TRIF Kunstgræsbane
Romalt IF
TRIF Kunstgræsbane
17.
lørdag
11.00
VSK Aarhus (1)
livescore
3 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
VIK's Anlæg
Grenaa IF
VIK's Anlæg
17.
lørdag
11.00
Grenaa IF
12 - 2
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 1. runde • Pulje 2
HSM Arena Grenå
ØBG Silkeborg
HSM Arena Grenå
17.
lørdag
11.30
AC Norddjurs/GBIF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Gjerrild Stadion
Grenaa IF
Gjerrild Stadion
17.
lørdag
12.00
Ry Fodbold
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
17.
lørdag
12.00
Aars IK
1 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
Aars Stadion
Grenaa IF
Aars Stadion
17.
lørdag
12.40
Skødstrup SF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
17.
lørdag
13.00
Jerne IF
livescore
1 - 2
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Jerne Stadion
Grenaa IF/Østdjurs 91
Jerne Stadion
17.
lørdag
15.00
Grenaa IF
livescore
0 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
Aarhus Fremad (1)
HSM Arena Grenå
18.
søndag
10.00
Hornslet IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
18.
søndag
11.00
Skødstrup SF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
18.
søndag
11.00
Brazil FC (2)
2 - 2
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Aastrup Stadion
Skødstrup SF
Aastrup Stadion
18.
søndag
11.20
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
HSM Arena Grenå
Allingaabro/Nørager
HSM Arena Grenå
18.
søndag
12.00
IF Midtdjurs
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Romalt Stadion
Grenaa IF
Romalt Stadion
18.
søndag
12.00
Grenaa IF
livescore
3 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-1 Nord
Hadsten SK
HSM Arena Grenå
Bane 8-1 Nord
18.
søndag
12.00
Hadsund/ASV
livescore
1 - 1
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Hadsund Stadion
Brazil FC
Hadsund Stadion
18.
søndag
12.20
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
HSM Arena Grenå
Lystrup IF
HSM Arena Grenå
18.
søndag
12.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Romalt Stadion
Alliancen IF
Romalt Stadion
18.
søndag
13.00
Aabyhøj IF
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
Aabyhøj Stadion
FC Djursland
Aabyhøj Stadion
18.
søndag
13.00
AGF
5 - 4
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 1. runde • Pulje 2
AGF's anlæg - Fredensvang
Grenaa IF
AGF's anlæg - Fredensvang
18.
søndag
13.30
Grenaa IF
0 - 4
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
Bane 1
Skovbakken Kvinder
HSM Arena Grenå
Bane 1
18.
søndag
15.15
IF Lyseng
livescore
3 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Lyseng Idrætspark
FC Djursland
Lyseng Idrætspark
18.
søndag
17.00
IK Rosendal (Vest/851)
2 - 1
Kvinder
U15
DBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2002) • Pulje 1
Rosendal Stadion
Grenaa IF (Vest/852)
Rosendal Stadion
19.
mandag
17.30
HØST IF
livescore
6 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
HØST Stadion
Grenaa IF
HØST Stadion
20.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
HSM Arena Grenå
VSK Aarhus
HSM Arena Grenå
20.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
HSM Arena Grenå
Allingaabro/Nørager
HSM Arena Grenå
20.
tirsdag
19.00
Brazil FC (1)
2 - 2
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Grenaa Idrætscenter
Brazil FC (2)
Grenaa Idrætscenter
21.
onsdag
17.30
Hornbæk SF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
IT Forum Park Randers
Grenaa IF
IT Forum Park Randers
21.
onsdag
18.00
Allingaabro/Auning
0 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Allingåbro Stadion
FC Djursland
Allingåbro Stadion
21.
onsdag
18.15
Grenaa IF/Østdjurs 91
3 - 1
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Trustrup Stadion
Lystrup IF
Trustrup Stadion
24.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
24.
lørdag
10.30
LIF/Virup IF
0 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
Lystrup Idrætsanlæg
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
24.
lørdag
11.40
Romalt IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Stevnstrup Stadion
Grenaa IF
Stevnstrup Stadion
24.
lørdag
12.20
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Stevnstrup Stadion
Alliancen IF
Stevnstrup Stadion
24.
lørdag
12.30
IF Lyseng
2 - 0
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF/Østdjurs 91
Lyseng Idrætspark
24.
lørdag
13.00
Østdjurs 91
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Trustrup Stadion
Grenaa IF
Trustrup Stadion
24.
lørdag
15.00
Auning IF
1 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Auning Stadion
Grenaa IF
Auning Stadion
24.
lørdag
15.00
FC Djursland
livescore
6 - 2
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Viby IF
HSM Arena Grenå
25.
søndag
10.30
AIA/Tranbjerg
3 - 0
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
Grønløkke Stadion
Grenaa IF
Grønløkke Stadion
25.
søndag
12.00
Grenaa IF
livescore
0 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-1 Nord
Vorup FB
HSM Arena Grenå
Bane 8-1 Nord
25.
søndag
14.00
Grenaa IF
livescore
1 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
IF Lyseng
HSM Arena Grenå
25.
søndag
15.00
Grenaa IF
8 - 0
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
Stenvad B
HSM Arena Grenå
25.
søndag
16.00
Odder IGF
3 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Spektrum Odder
FC Djursland
Spektrum Odder
27.
tirsdag
17.30
TRIF
livescore
3 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
TRIF Kunstgræsbane
Grenaa IF
TRIF Kunstgræsbane
28.
onsdag
17.30
Søften GF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
Søften Idrætsanlæg
Grenaa IF
Søften Idrætsanlæg
28.
onsdag
17.30
AC Norddjurs
0 - 3
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Stenvad Stadion
Grenaa IF/Østdjurs 91
Stenvad Stadion
28.
onsdag
17.45
AC Norddjurs/GBIF
livescore
1 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
Gjerrild Stadion
Grenaa IF
Gjerrild Stadion
28.
onsdag
19.00
Brazil FC
livescore
0 - 1
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
HSM Arena Grenå
Randers Freja
HSM Arena Grenå
29.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
3 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
30.
fredag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Pindstrup IF
HSM Arena Grenå
30.
fredag
19.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Kunstgræsbane HSM Arena (Grenaa)
FC Glesborg
Kunstgræsbane HSM Arena (Grenaa)
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
HSM Arena Grenå
Aastrup IF
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
10.00
Sejs Svejbæk IF
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Klank Idrætsanlæg
Grenaa IF
Klank Idrætsanlæg
1.
lørdag
10.40
Galten FS
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Klank Idrætsanlæg
Grenaa IF
Klank Idrætsanlæg
1.
lørdag
11.00
Hadsten SK
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
NMT Arena Hadsten
Brazil FC
NMT Arena Hadsten
1.
lørdag
11.10
Grenaa IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
Søften GF
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
12.30
Grenaa IF
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
HSM Arena Grenå
Lystrup IF
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
13.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
HSM Arena Grenå
Taulov/Skærbæk IF
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
13.00
FC Djursland
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
HSM Arena Grenå
VSK Aarhus
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
13.15
IF Lyseng
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF
Lyseng Idrætspark
1.
lørdag
13.30
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Alliancen IF (1)
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
14.10
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Alliancen IF (2)
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
15.00
Åstrup/Hammelev IF
Omklædning 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Aastrup Stadion
Stadion
Grenaa IF
Omklædning 4
Aastrup Stadion
Stadion
2.
søndag
09.30
Viborg Sdrm. IK
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 2. runde • Platin 2
Liseborgcentret
Grenaa IF
Liseborgcentret
2.
søndag
10.00
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
KPI´s Klubhus
HEI
KPI´s Klubhus
2.
søndag
10.40
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
KPI´s Klubhus
VRI
KPI´s Klubhus
2.
søndag
10.40
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Allingåbro Stadion
AC Norddjurs/GBIF
Allingåbro Stadion
2.
søndag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
2.
søndag
12.00
FC Djursland
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Stenvad Stadion
Nørager B
Stenvad Stadion
2.
søndag
12.00
Taulov/Skærbæk IF
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Elbo Hallen
Grenaa IF/Østdjurs 91
Elbo Hallen
2.
søndag
12.20
Virup IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
2.
søndag
12.30
Grenaa IF
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
VRI
HSM Arena Grenå
2.
søndag
13.00
FC Djursland
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Vorup FB
HSM Arena Grenå
2.
søndag
14.00
Grenaa IF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
HOG/GUI
HSM Arena Grenå
2.
søndag
14.30
IF Lyseng
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF/Østdjurs 91
Lyseng Idrætspark
2.
søndag
15.20
VRI
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
NES Park
Grenaa IF
NES Park
2.
søndag
16.15
Hammel GF
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 368
Hammel Stadion
ÅHF/GIF
Hammel Stadion
2.
søndag
16.40
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
NES Park
HEI
NES Park
4.
tirsdag
17.00
TRIF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Rønde Stadion
Grenaa IF
Rønde Stadion
4.
tirsdag
17.45
Grenaa IF
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 2. runde • Platin 2
HSM Arena Grenå
Sanderum BK
HSM Arena Grenå
4.
tirsdag
19.00
Vivild IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
Vivild Kunstgræsbane
Grenaa IF
Vivild Kunstgræsbane
5.
onsdag
17.30
Dronningborg B
17
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
Dronningborg Stadion
Bane 4
Grenaa IF
16
Dronningborg Stadion
Bane 4
5.
onsdag
17.45
Ådalen IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Lime Stadion
Grenaa IF
Lime Stadion
5.
onsdag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
Kolind/Midtdjurs
HSM Arena Grenå
5.
onsdag
19.00
IF Mols
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Mols Hallen
Grenaa IF/Østdjurs 91
Mols Hallen
6.
torsdag
17.45
Ebeltoft IF
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
8.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
8.
lørdag
11.00
Hornbæk SF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
IT Forum Park Randers
Grenaa IF
IT Forum Park Randers
8.
lørdag
11.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
HSM Arena Grenå
Ry Fodbold
HSM Arena Grenå