Menu
Ungdomsudvalget 23. august kl. 08:55
Marie Nielsen udnævnt til ungdomsudvalgsformand
Klubnyt
KampKlar Holdopstilling
Nyheder
Nyt U15 Drenge trænerteam
Ungdomsudvalget
Kom på Børnefodboldens Basis kursus
Klubnyt
Grenaa IF spillere udtaget til AGF-talent step 4
Fodboldskole
Grenaa IF Fodboldskole sender hilsen til det Islandske fodboldlandshold
Serie 2 Herrer
2. pladsen blev fastholdt
Ungdomsudvalget
Trænere søges
Klubnyt
Billed-expressen fotograferer i Grenaa IF

Hovedsponsor

Live-score
Kampe forår 2016
August 2016
7.
søndag
14.00
Brabrand IF
Spillet
Kvinder
U15
U15 Piger Mester / Træningskamp • Privat
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Grenaa IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
9.
tirsdag
19.00
FC Djursland
livescore
3 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Stenvad Stadion
Odder IGF
Stenvad Stadion
10.
onsdag
19.00
Aarhus Fremad (1)
livescore
5 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Riisvangen Stadion
Grenaa IF
Riisvangen Stadion
11.
torsdag
18.30
Åstrup/Hammelev IF
2 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
Aastrup Stadion
Stadion
Grenaa IF
Aastrup Stadion
Stadion
12.
fredag
18.00
Skovbakken Kvinder
0 - 0
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
Vejlby/Risskov Centret
Grenaa IF
Vejlby/Risskov Centret
12.
fredag
19.00
Grenaa IF
10 - 2
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
HSM Arena Grenå
Bane 1
Åstrup/Hammelev IF
HSM Arena Grenå
Bane 1
12.
fredag
19.00
Brazil FC
2 - 5
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Stenvad Stadion
Hadsund/ASV
Stenvad Stadion
13.
lørdag
12.00
FC Djursland
livescore
5 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Aastrup Stadion
Stadion
Allingaabro/Auning
Aastrup Stadion
Stadion
13.
lørdag
13.00
Viby IF
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
Viby Idrætspark
FC Djursland
Viby Idrætspark
14.
søndag
11.00
BMI
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
Egelund Idrætscenter
Grenaa IF
Egelund Idrætscenter
14.
søndag
12.00
ÅHF/GIF
1 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
HSM Arena Grenå
Bane 1
Hornslet IF
HSM Arena Grenå
Bane 1
14.
søndag
13.00
AC Silkeborg
3 - 0
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Søholt Idrætsanlæg
Grenaa IF/Østdjurs 91
Søholt Idrætsanlæg
14.
søndag
14.00
Grenaa IF
livescore
1 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
Stadion
Aars IK
HSM Arena Grenå
Stadion
16.
tirsdag
19.00
Grenaa IF
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
Stadion
Åstrup/Hammelev IF
HSM Arena Grenå
Stadion
17.
onsdag
17.30
Skødstrup SF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Midtpunktet
Grenaa IF
Midtpunktet
17.
onsdag
18.00
Skødstrup SF
livescore
1 - 8
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
Midtpunktet
Grenaa IF
Midtpunktet
17.
onsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
0 - 2
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
BMI
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
17.
onsdag
18.00
Hadsten SK
livescore
1 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
NMT Arena Hadsten
Grenaa IF
NMT Arena Hadsten
17.
onsdag
19.30
Vorup FB
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
FC Djursland
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
19.
fredag
18.30
Lystrup IF
0 - 1
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Lystrup Idrætsanlæg
B11-4
Grenaa IF/Østdjurs 91
Lystrup Idrætsanlæg
B11-4
19.
fredag
19.00
Grenaa IF
0 - 6
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
Auning IF
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
19.
fredag
19.00
Grenaa IF
livescore
2 - 0
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
HSM Arena Grenå
Bane 1
Østdjurs 91
HSM Arena Grenå
Bane 1
19.
fredag
19.00
FC Fredericia
livescore
0 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Madsby Enge
FC Djursland
Madsby Enge
20.
lørdag
10.45
Haderslev FK
2 - 4
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - Matchstævne • Pulje 7
Gauerslund Stadion
Grenaa IF
Gauerslund Stadion
20.
lørdag
11.00
Vorup FB
livescore
3 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
Ulvehøj Idrætscenter
Grenaa IF
Ulvehøj Idrætscenter
20.
lørdag
12.30
Grenaa IF
5 - 1
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - Matchstævne • Pulje 7
Gauerslund Stadion
Næsby BK
Gauerslund Stadion
20.
lørdag
13.00
Grenaa IF
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
Stadion
Vivild IF
HSM Arena Grenå
Stadion
20.
lørdag
13.00
IF Lyseng
livescore
2 - 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF
Lyseng Idrætspark
20.
lørdag
14.50
Aabybro IF
3 - 3
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - Matchstævne • Pulje 7
Gauerslund Stadion
Grenaa IF
Gauerslund Stadion
20.
lørdag
15.00
FC Djursland
livescore
9 - 0
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Stadion
Hasle B
HSM Arena Grenå
Stadion
21.
søndag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
KPI´s Klubhus
HEI
KPI´s Klubhus
21.
søndag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
KPI´s Klubhus
VRI
KPI´s Klubhus
21.
søndag
12.00
Grenaa IF
5 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
Bane 1
LIF/Virup IF
HSM Arena Grenå
Bane 1
21.
søndag
12.00
Kolding B
livescore
5 - 1
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Mosevej Sportsplads
2
Grenaa IF/Østdjurs 91
Mosevej Sportsplads
2
21.
søndag
12.15
Stautrup IF
6 - 0
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
Stautrup Idrætsanlæg
Grenaa IF
Stautrup Idrætsanlæg
21.
søndag
13.00
Randers Freja
2 - 4
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Randers Stadion
Brazil FC
Randers Stadion
21.
søndag
14.00
TRIF
livescore
4 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
TRIF Kunstgræsbane
FC Djursland
TRIF Kunstgræsbane
21.
søndag
15.00
Vorup FB (2)
1 - 4
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
Ulvehøj Idrætscenter
ÅHF/GIF
Ulvehøj Idrætscenter
22.
mandag
19.00
SIF Assentoft
1 - 0
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Assentoft Stadion
Grenaa IF
Assentoft Stadion
23.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
23.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
23.
tirsdag
19.00
Brazil FC (2)
livescore
2 - 2
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Stenvad Stadion
Brazil FC (1)
Stenvad Stadion
24.
onsdag
17.30
Hadsten/HØST
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
NMT Arena Hadsten
Grenaa IF
NMT Arena Hadsten
24.
onsdag
18.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
AC Norddjurs/GBIF
HSM Arena Grenå
24.
onsdag
19.00
Stenvad B
3 - 0
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
Stenvad Stadion
Grenaa IF
Stenvad Stadion
25.
torsdag
18.00
Grenaa IF
livescore
0 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
26.
fredag
19.00
FC Glesborg
livescore
0 - 4
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Glesborg Skole
Grenaa IF
Glesborg Skole
27.
lørdag
10.00
Hornslet IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
27.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
INOX Park
Ry Fodbold
INOX Park
27.
lørdag
10.00
Midtdjurs IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
27.
lørdag
10.00
Grenaa IF
0 - 6
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
Bane 1
AIA/Tranbjerg
HSM Arena Grenå
Bane 1
27.
lørdag
10.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
-
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Trustrup Stadion
AC Norddjurs
Trustrup Stadion
27.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
INOX Park
Skødstrup SF
INOX Park
27.
lørdag
10.40
Romalt IF
Spillet
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
27.
lørdag
10.45
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
27.
lørdag
11.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
1 - 0
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
HSM Arena Grenå
Skovbakken/SSF/HEI
HSM Arena Grenå
27.
lørdag
11.40
Grenaa IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
Skæring Stadion
Virup IF
Skæring Stadion
27.
lørdag
12.00
FC Djursland
livescore
1 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Trustrup Stadion
Viby/AGF
Trustrup Stadion
27.
lørdag
12.20
Lystrup IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
Skæring Stadion
Grenaa IF
Skæring Stadion
27.
lørdag
13.00
Dronningborg B
livescore
1 - 1
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
Dronningborg Stadion
Bane 1
FC Djursland
Dronningborg Stadion
Bane 1
27.
lørdag
13.30
VRI
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
NES Park
Grenaa IF
NES Park
28.
søndag
10.00
AC Norddjurs/GBIF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Stenvad Stadion
Grenaa IF
Stenvad Stadion
28.
søndag
10.40
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Stenvad Stadion
Ådalen IF
Stenvad Stadion
28.
søndag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Virup Skole
AC Norddjurs/GBIF
Virup Skole
28.
søndag
11.40
Skødstrup SF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
28.
søndag
12.00
Viborg Sdrm. IK
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 1. runde • Pulje 2
Liseborgcentret
Grenaa IF
Liseborgcentret
28.
søndag
13.00
Nørager B
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Nørager Stadion
FC Djursland
Nørager Stadion
28.
søndag
13.00
HOG/GUI
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
Rønbæk Stadion
Grenaa IF
Rønbæk Stadion
28.
søndag
13.00
Skødstrup SF
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
Studstrup Idrætsanlæg
ÅHF/GIF
Studstrup Idrætsanlæg
29.
mandag
17.30
Søften GF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Søften Idrætsanlæg
Grenaa IF
Søften Idrætsanlæg
29.
mandag
18.00
Kolind/Midtdjurs
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
KPI´s Klubhus
Grenaa IF
KPI´s Klubhus
30.
tirsdag
18.30
Lystrup IF
Omklædning 2
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
Lystrup Idrætsanlæg
A8-3
Grenaa IF
Omklædning 3
Lystrup Idrætsanlæg
A8-3
30.
tirsdag
18.30
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
Vivild IF
HSM Arena Grenå
30.
tirsdag
19.00
Grenaa IF
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
VSK Aarhus (1)
HSM Arena Grenå
30.
tirsdag
19.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
HSM Arena Grenå
IF Lyseng
HSM Arena Grenå
31.
onsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
IF Lyseng
HSM Arena Grenå
31.
onsdag
18.00
ÅHF/GIF
Omklædning 1
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
Aastrup Stadion
Stadion
Lystrup IF
Omklædning 2
Aastrup Stadion
Stadion
31.
onsdag
19.00
Brazil FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
HSM Arena Grenå
Hadsten SK
HSM Arena Grenå
September 2016
1.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
1.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
PFU 05
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
1.
torsdag
18.30
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
Auning IF
HSM Arena Grenå
1.
torsdag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Balle Stadion
IF Mols
Balle Stadion
2.
fredag
19.00
Grenaa IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Romalt IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
3.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Lyseng Idrætspark
Sejs Svejbæk IF
Lyseng Idrætspark
3.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Lyseng Idrætspark
Galten FS
Lyseng Idrætspark
3.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
HSM Arena Grenå
HØST IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
12.20
Vorup FB
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
13.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
HSM Arena Grenå
Team Odense Q
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
13.30
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Alliancen IF (1)
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
13.30
Vejle B
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
VB Parken
FC Djursland
VB Parken
3.
lørdag
14.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
Fjellerup IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
14.10
Alliancen IF (2)
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
3.
lørdag
15.00
FC Djursland
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
DGL 2000, Aarhus
HSM Arena Grenå
4.
søndag
10.00
Harlev IK
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
Næshøj Idrætscenter
Grenaa IF
Næshøj Idrætscenter
4.
søndag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Rønde Stadion
Virup IF
Rønde Stadion
4.
søndag
11.00
Auning IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
Auning Stadion
Grenaa IF
Auning Stadion
4.
søndag
11.40
HEI
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
4.
søndag
12.00
Vorup FB
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
Grenaa IF/Østdjurs 91
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
4.
søndag
12.20
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
Virup Skole
VRI
Virup Skole
4.
søndag
12.20
Ebeltoft IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Rønde Stadion
Grenaa IF
Rønde Stadion
4.
søndag
13.00
Brazil FC (1)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Grenaa Idrætscenter
Skødstrup SF
Grenaa Idrætscenter
4.
søndag
13.30
Allingaabro/Nørager
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
Allingåbro Stadion
Grenaa IF
Allingåbro Stadion
4.
søndag
14.00
Grenaa IF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
Hornbæk SF
HSM Arena Grenå
4.
søndag
14.30
IF Midtdjurs
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
5.
mandag
18.00
Østdjurs 91
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
Trustrup Stadion
Grenaa IF
Trustrup Stadion
5.
mandag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
Søften GF
HSM Arena Grenå
5.
mandag
18.30
Brazil FC (2)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Stenvad Stadion
Mariager IK
Stenvad Stadion
5.
mandag
18.45
Brazil FC
Omklædning 1
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Aastrup Stadion
Stadion
Fortuna Randers
Omklædning 2
Aastrup Stadion
Stadion
6.
tirsdag
17.30
Ommersyssel IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Dalbyover Stadion
Grenaa IF
Dalbyover Stadion
6.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
HSM Arena Grenå
HEI
HSM Arena Grenå
6.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
Dronningborg B
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
6.
tirsdag
18.00
VSK Aarhus
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Vejlby/Risskov Centret
FC Djursland
Vejlby/Risskov Centret
7.
onsdag
17.30
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Hornslet Stadion
Hornslet IF
Hornslet Stadion
7.
onsdag
17.30
Skødstrup SF
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Studstrup Idrætsanlæg
Brazil FC (2)
Studstrup Idrætsanlæg
7.
onsdag
18.00
VSK Aarhus/Skovbakken Kvindefodbold
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
VIK's Anlæg
Grenaa IF
VIK's Anlæg
7.
onsdag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
HSM Arena Grenå
Galten FS
HSM Arena Grenå
7.
onsdag
18.00
Auning IF
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
Auning Stadion
Grenaa IF
Auning Stadion
7.
onsdag
18.10
Allingaabro/Nørager
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Hornslet Stadion
Grenaa IF
Hornslet Stadion
8.
torsdag
18.00
TRIF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
TRIF Kunstgræsbane
Grenaa IF
TRIF Kunstgræsbane
8.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
HSM Arena Grenå
Allingaabro/Nørager
HSM Arena Grenå
9.
fredag
18.30
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
FC Grenaa
HSM Arena Grenå
9.
fredag
19.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
HSM Arena Grenå
Nørager B
HSM Arena Grenå
10.
lørdag
10.00
IF Lyseng (1)
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF
Lyseng Idrætspark
10.
lørdag
10.00
Vorup FB
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HØST Stadion
Grenaa IF
HØST Stadion
10.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (2)
Lyseng Idrætspark
10.
lørdag
10.40
HØST IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HØST Stadion
Grenaa IF
HØST Stadion
10.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
BMI
HSM Arena Grenå
10.
lørdag
11.00
Romalt IF
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Romalt Stadion
Brazil FC
Romalt Stadion
10.
lørdag
12.00
FC Djursland
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Balle Stadion
Ebeltoft IF
Balle Stadion
10.
lørdag
12.00
FC Djursland
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Stenvad Stadion
Vinding SF
Stenvad Stadion
10.
lørdag
13.00
ÅHF/GIF
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 321
HSM Arena Grenå
Auning IF
HSM Arena Grenå
10.
lørdag
13.30
Lemming IF
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
RAVN alu Park
FC Djursland
RAVN alu Park
10.
lørdag
15.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
IF Midtdjurs
HSM Arena Grenå
11.
søndag
10.00
Lystrup IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Lystrup Idrætsanlæg
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
11.
søndag
10.00
Nørager B
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Nørager Stadion
Grenaa IF
Nørager Stadion
11.
søndag
10.40
Skødstrup SF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Lystrup Idrætsanlæg
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
11.
søndag
10.40
Ådalen IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Nørager Stadion
Grenaa IF
Nørager Stadion
11.
søndag
10.45
Grenaa IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
11.
søndag
12.00
Grenaa IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
Helsted Fremad IF
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
11.
søndag
12.00
Grenaa IF
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 1. runde • Pulje 2
HSM Arena Grenå
ØBG Silkeborg
HSM Arena Grenå
11.
søndag
12.30
Grenaa IF
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
HEI
HSM Arena Grenå
11.
søndag
13.30
ASA, Aarhus (1)
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
ASA's Idrætsanlæg
Grenaa IF
ASA's Idrætsanlæg
11.
søndag
14.00
Grenaa IF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
Helsted Fremad IF
HSM Arena Grenå
11.
søndag
16.00
Brazil FC (1)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Grenaa Idrætscenter
Mariager IK
Grenaa Idrætscenter
13.
tirsdag
18.00
Kolind/Perstrup IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
13.
tirsdag
18.00
Virup IF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
Virup Skole
Grenaa IF
Virup Skole
13.
tirsdag
18.30
IF Midtdjurs
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
13.
tirsdag
18.40
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
13.
tirsdag
19.00
Hornslet IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Hornslet Kunstgræsbane
Grenaa IF
Hornslet Kunstgræsbane
14.
onsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
SIF Assentoft
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
14.
onsdag
18.00
Mariager IK
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Mariager Stadion
Brazil FC (1)
Mariager Stadion
14.
onsdag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Balle Stadion
AC Silkeborg
Balle Stadion
14.
onsdag
18.30
FC Djursland
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Aabyhøj IF
HSM Arena Grenå
15.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
15.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
Skødstrup SF
HSM Arena Grenå
16.
fredag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Rougsø FF(OG)
HSM Arena Grenå
17.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Ebeltoft Idrætscenter
TRIF
Ebeltoft Idrætscenter
17.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
TRIF Kunstgræsbane
TRIF
TRIF Kunstgræsbane
17.
lørdag
10.40
AC Norddjurs/GBIF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
17.
lørdag
10.40
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
TRIF Kunstgræsbane
Romalt IF
TRIF Kunstgræsbane
17.
lørdag
11.00
VSK Aarhus (1)
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
VIK's Anlæg
Grenaa IF
VIK's Anlæg
17.
lørdag
11.30
AC Norddjurs/GBIF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Gjerrild Stadion
Grenaa IF
Gjerrild Stadion
17.
lørdag
12.00
Ry Fodbold
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
17.
lørdag
12.00
Aars IK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
Aars Stadion
Grenaa IF
Aars Stadion
17.
lørdag
12.40
Skødstrup SF
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
17.
lørdag
13.00
Jerne IF
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Jerne Stadion
Grenaa IF/Østdjurs 91
Jerne Stadion
17.
lørdag
15.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
HSM Arena Grenå
Aarhus Fremad (1)
HSM Arena Grenå
18.
søndag
10.00
Hornslet IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
18.
søndag
11.00
Skødstrup SF
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
18.
søndag
11.20
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
HSM Arena Grenå
Allingaabro/Nørager
HSM Arena Grenå
18.
søndag
12.00
IF Midtdjurs
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Romalt Stadion
Grenaa IF
Romalt Stadion
18.
søndag
12.00
Grenaa IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-1 Nord
Hadsten SK
HSM Arena Grenå
Bane 8-1 Nord
18.
søndag
12.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Hadsund Stadion
Brazil FC
Hadsund Stadion
18.
søndag
12.20
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
HSM Arena Grenå
Lystrup IF
HSM Arena Grenå
18.
søndag
12.40
Grenaa IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Romalt Stadion
Alliancen IF
Romalt Stadion
18.
søndag
13.00
Aabyhøj IF
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
Aabyhøj Stadion
FC Djursland
Aabyhøj Stadion
18.
søndag
13.00
AGF
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 1. runde • Pulje 2
AGF's anlæg - Fredensvang
Grenaa IF
AGF's anlæg - Fredensvang
18.
søndag
13.30
Grenaa IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
Skovbakken Kvinder
HSM Arena Grenå
18.
søndag
14.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
Åstrup/Hammelev IF
HSM Arena Grenå
18.
søndag
15.00
Odder IGF
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
Spektrum Odder
Grenaa IF
Spektrum Odder
18.
søndag
15.00
Åstrup/Hammelev IF
Omklædning 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Hammelev Stadion (G)
Stadion
Grenaa IF
Omklædning 2
Hammelev Stadion (G)
Stadion
18.
søndag
15.15
IF Lyseng
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Lyseng Idrætspark
FC Djursland
Lyseng Idrætspark
19.
mandag
17.30
HØST IF
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
HØST Stadion
Grenaa IF
HØST Stadion
19.
mandag
18.00
Rougsø FF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Ørsted Stadion
Grenaa IF
Ørsted Stadion
19.
mandag
18.30
Brazil FC (2)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Aastrup Stadion
Skødstrup SF
Aastrup Stadion
20.
tirsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
HSM Arena Grenå
VSK Aarhus
HSM Arena Grenå
20.
tirsdag
19.00
Brazil FC (1)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Grenaa Idrætscenter
Brazil FC (2)
Grenaa Idrætscenter
21.
onsdag
17.30
Hornbæk SF
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
IT Forum Park Randers
Grenaa IF
IT Forum Park Randers
21.
onsdag
18.00
Allingaabro/Auning
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Allingåbro Stadion
FC Djursland
Allingåbro Stadion
21.
onsdag
18.15
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Balle Stadion
Lystrup IF
Balle Stadion
24.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
24.
lørdag
10.30
LIF/Virup IF
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
Lystrup Idrætsanlæg
Grenaa IF
Lystrup Idrætsanlæg
24.
lørdag
11.40
Romalt IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Stevnstrup Stadion
Grenaa IF
Stevnstrup Stadion
24.
lørdag
12.20
Grenaa IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Stevnstrup Stadion
Alliancen IF
Stevnstrup Stadion
24.
lørdag
12.30
IF Lyseng
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF/Østdjurs 91
Lyseng Idrætspark
24.
lørdag
13.00
Østdjurs 91
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Trustrup Stadion
Grenaa IF
Trustrup Stadion
24.
lørdag
13.00
FC Djursland
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
24.
lørdag
14.00
Skødstrup SF
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Studstrup Idrætsanlæg
Brazil FC (1)
Studstrup Idrætsanlæg
24.
lørdag
15.00
Auning IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Auning Stadion
Grenaa IF
Auning Stadion
24.
lørdag
15.00
FC Djursland
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Viby IF
HSM Arena Grenå
25.
søndag
10.30
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
Grønløkke Stadion
Grenaa IF
Grønløkke Stadion
25.
søndag
12.00
Grenaa IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-1 Nord
Vorup FB
HSM Arena Grenå
Bane 8-1 Nord
25.
søndag
13.00
TRIF
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
TRIF Kunstgræsbane
Grenaa IF
TRIF Kunstgræsbane
25.
søndag
13.00
Mariager IK
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Mariager Stadion
Brazil FC (2)
Mariager Stadion
25.
søndag
14.00
Grenaa IF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
IF Lyseng
HSM Arena Grenå
25.
søndag
15.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
Stenvad B
HSM Arena Grenå
25.
søndag
16.00
Odder IGF
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
Spektrum Odder
FC Djursland
Spektrum Odder
28.
onsdag
17.30
Søften GF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
Søften Idrætsanlæg
Grenaa IF
Søften Idrætsanlæg
28.
onsdag
17.30
AC Norddjurs
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Stenvad Stadion
Grenaa IF/Østdjurs 91
Stenvad Stadion
28.
onsdag
17.45
AC Norddjurs/GBIF
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
Gjerrild Stadion
Grenaa IF
Gjerrild Stadion
28.
onsdag
19.00
Brazil FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
HSM Arena Grenå
Randers Freja
HSM Arena Grenå
29.
torsdag
18.00
Grenaa IF
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
30.
fredag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Pindstrup IF
HSM Arena Grenå
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Grenaa IF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
HSM Arena Grenå
Aastrup IF
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
10.00
Sejs Svejbæk IF
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Klank Idrætsanlæg
Grenaa IF
Klank Idrætsanlæg
1.
lørdag
10.40
Galten FS
Kvinder
U10
U10 Piger A (2007) 5M - Efterår • Pulje 720
Klank Idrætsanlæg
Grenaa IF
Klank Idrætsanlæg
1.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
Søften GF
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
11.00
Hadsten SK
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
NMT Arena Hadsten
Brazil FC
NMT Arena Hadsten
1.
lørdag
11.40
HØST IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Ryomgård Stadion
Grenaa IF
Ryomgård Stadion
1.
lørdag
12.20
Grenaa IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 750
Ryomgård Stadion
Vorup FB
Ryomgård Stadion
1.
lørdag
12.30
Grenaa IF
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
HSM Arena Grenå
Lystrup IF
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
13.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
HSM Arena Grenå
Taulov/Skærbæk IF
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
13.00
FC Djursland
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
HSM Arena Grenå
VSK Aarhus
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
13.15
IF Lyseng
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF
Lyseng Idrætspark
1.
lørdag
13.30
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Alliancen IF (1)
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
14.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
HSM Arena Grenå
FC Glesborg
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
14.10
Grenaa IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 730
HSM Arena Grenå
Alliancen IF (2)
HSM Arena Grenå
1.
lørdag
15.00
Åstrup/Hammelev IF
Omklædning 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Aastrup Stadion
Stadion
Grenaa IF
Omklædning 4
Aastrup Stadion
Stadion
2.
søndag
10.00
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
KPI´s Klubhus
HEI
KPI´s Klubhus
2.
søndag
10.00
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Allingåbro Stadion
Nørager B
Allingåbro Stadion
2.
søndag
10.40
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
KPI´s Klubhus
VRI
KPI´s Klubhus
2.
søndag
10.40
Grenaa IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 31
Allingåbro Stadion
AC Norddjurs/GBIF
Allingåbro Stadion
2.
søndag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
2.
søndag
12.00
FC Djursland
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Stenvad Stadion
Nørager B
Stenvad Stadion
2.
søndag
12.20
Virup IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
2.
søndag
12.30
Grenaa IF
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
VRI
HSM Arena Grenå
2.
søndag
13.00
FC Djursland
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Vorup FB
HSM Arena Grenå
2.
søndag
14.00
Grenaa IF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
HSM Arena Grenå
HOG/GUI
HSM Arena Grenå
2.
søndag
14.30
IF Lyseng
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
Lyseng Idrætspark
Grenaa IF
Lyseng Idrætspark
2.
søndag
15.00
Taulov/Skærbæk IF
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Elbo Hallen
Grenaa IF/Østdjurs 91
Elbo Hallen
2.
søndag
15.00
Brazil FC (2)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Aastrup Stadion
Brazil FC (1)
Aastrup Stadion
2.
søndag
15.20
VRI
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
NES Park
Grenaa IF
NES Park
2.
søndag
16.40
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 561
NES Park
HEI
NES Park
3.
mandag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
Kolind/Midtdjurs
HSM Arena Grenå
4.
tirsdag
19.00
Vivild IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
Vivild Kunstgræsbane
Grenaa IF
Vivild Kunstgræsbane
5.
onsdag
17.30
TRIF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
Rønde Stadion
Grenaa IF
Rønde Stadion
5.
onsdag
17.30
Dronningborg B
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
Dronningborg Stadion
Grenaa IF
Dronningborg Stadion
5.
onsdag
17.45
Ådalen IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
Lime Stadion
Grenaa IF
Lime Stadion
8.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
8.
lørdag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
HSM Arena Grenå
TRIF
HSM Arena Grenå
8.
lørdag
11.00
Hornbæk SF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
IT Forum Park Randers
Grenaa IF
IT Forum Park Randers
8.
lørdag
11.30
Grenaa IF
Kvinder
U14
U14 Pige C1 (2003) 8M - Efterår • Pulje 250
HSM Arena Grenå
Ry Fodbold
HSM Arena Grenå
8.
lørdag
11.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Trustrup Stadion
Vorup FB
Trustrup Stadion
8.
lørdag
13.00
FC Djursland
Herrer
U19
U19 Drenge Vest (1998-1999) 11M - Efterår 2016 • Pulje 303
HSM Arena Grenå
FC Fredericia
HSM Arena Grenå
8.
lørdag
13.00
Grenaa IF
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 83
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
Dronningborg B
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
8.
lørdag
13.30
Vivild IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 18
Langhøj Idrætscenter
Grenaa IF
Langhøj Idrætscenter
8.
lørdag
13.30
Søften GF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
Søften Idrætsanlæg
Grenaa IF
Søften Idrætsanlæg
8.
lørdag
14.00
Grenaa IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
HSM Arena Grenå
IF Midtdjurs
HSM Arena Grenå
8.
lørdag
14.30
Fjellerup IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
Fjellerup Skole
Grenaa IF
Fjellerup Skole
9.
søndag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
Auning IF
HSM Arena Grenå
Bane 8-2 Syd
9.
søndag
11.00
Skovbakken/SSF/HEI
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Vejlby/Risskov Centret
Grenaa IF/Østdjurs 91
Vejlby/Risskov Centret
9.
søndag
12.30
Grenaa IF
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
HSM Arena Grenå
Allingaabro/Nørager
HSM Arena Grenå
9.
søndag
13.00
Hasle B
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
Ellekærskolen
FC Djursland
Ellekærskolen
9.
søndag
13.00
Skødstrup SF
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Studstrup Idrætsanlæg
Brazil FC (2)
Studstrup Idrætsanlæg
9.
søndag
16.00
Fortuna Randers
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Randers Firmasport/ude
Brazil FC
Randers Firmasport/ude
10.
mandag
19.00
Brazil FC (1)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Grenaa Idrætscenter
Mariager IK
Grenaa Idrætscenter
12.
onsdag
17.45
IF Mols
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 875
Mols Hallen
Grenaa IF/Østdjurs 91
Mols Hallen
12.
onsdag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 917
HSM Arena Grenå
ASA, Aarhus (1)
HSM Arena Grenå
13.
torsdag
18.00
Helsted Fremad IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 733
QuickPot Park Helsted
Grenaa IF
QuickPot Park Helsted
13.
torsdag
18.30
Brazil FC (2)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807
Stenvad Stadion
Mariager IK
Stenvad Stadion
13.
torsdag
19.00
Allingaabro/Nørager
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
Nørager Stadion
Grenaa IF
Nørager Stadion
14.
fredag
18.00
Grenaa IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 311
HSM Arena Grenå
Kolind/Perstrup
HSM Arena Grenå
14.
fredag
19.00
FC Grenaa
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 184
HSM Arena Grenå
Grenaa IF
HSM Arena Grenå
15.
lørdag
11.30
Grenaa IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 239
HSM Arena Grenå
Ommersyssel IF
HSM Arena Grenå
15.
lørdag
11.30
Ebeltoft IF
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Ebeltoft Idrætscenter
FC Djursland
Ebeltoft Idrætscenter
15.
lørdag
13.00
HEI
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 626
Skæring Stadion
Grenaa IF
Skæring Stadion
15.
lørdag
13.00
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Balle Stadion
Kolding B
Balle Stadion
15.
lørdag
13.30
Nørager B
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 121
Nørager Stadion
Grenaa IF
Nørager Stadion
15.
lørdag
15.00
Brazil FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Stenvad Stadion
Romalt IF
Stenvad Stadion
15.
lørdag
15.00
FC Djursland
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2016 • Pulje 3
HSM Arena Grenå
Dronningborg B
HSM Arena Grenå
16.
søndag
10.00
Helsted Fremad IF
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 523
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
Grenaa IF
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
16.
søndag
13.00
Brazil FC (1)
Kvinder
U18
U18 Piger Mester (1999-00) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 807